Chcielibyśmy zaprosić Cię do udziału w akcji – Zbiórka dla Jana. Św. Jan Apostoł i Ewangelista to patron kościoła zbudowanego w Starym Bublu w 1861 roku. Poprzez lata służył różnym wyznaniom, najpierw unitom, potem prawosławnym, a od 1946 roku służy wiernym Kościoła Rzymskokatolickiego.

 

Ta świątynia jest pięknym zabytkiem architektury sakralnej, lecz ciągle wymaga nakładów finansowych. Od lat parafia starała się dbać o kaplicę i przeprowadzane były konieczne poprawki. Ostatni remont był w latach 80 XX wieku, jednak pewne rzeczy wymagają szybkiej interwencji: wymiana okien, poprawa szalunku i wymiana podłogi.

Parafianie z radością, ale też z odpowiedzialnością podeszli do inicjatywy remontu. Każda rodzina zobowiązała się do regularnej comiesięcznej darowizny. Jednakże przybliżony koszt 150.000 złotych przekracza możliwości naszej parafii.

 

Dlatego prosimy Ciebie – Drogi Przyjacielu – weź udział w Zbiórce dla Jana.

 

Chcielibyśmy wymienić wszystko, co jest zniszczone i wymaga naprawy, aby XIX-wieczna świątynia odzyska swój dawny blask. Chcielibyśmy także, aby odnowiona kaplica była punktem godnym odwiedzenia na szlaku GreenVelo, który przebiega przez miejscowość Stary Bubel.

Naszych Darczyńców swoją modlitwą otaczają parafianie z Kółek Żywego Różańca, a co miesiąc w Waszej intencji będzie odprawiana Msza święta.

 

Proboszcz Parafii
ks. Marcin Chudzik wraz z Parafianami