Home > Jak pomóc

Możliwości pomocy jest bardzo dużo!

Jeśli dostrzegasz sens naszej akcji, możesz nam pomóc.

 

1. Opowiedz o naszych planach innym!

 

     Znajdź nas na Facebooku! Polub naszą stronę, udostępnij ją innym! To najłatwiejszy sposób, aby być z nami w stałym kontakcie i śledzić naszą akcję!

     Znajdź nas na Instagramie! Zacznij obserwować nasz profil! Tam zobaczysz nie tylko postęp prac, ale poznasz przepiękną okolicę Starego Bubla okiem fotografa!

 

     A może chcesz się bardziej zaangażować? Napisz do nas, wyślemy Ci materiały promocyjne naszej akcji, które można rozdać swoim znajomym i przyjaciołom.

    A może zechcesz zorganizować zbiórkę na rzecz remontu kaplicy w swojej parafii? Najlepiej umów się na spotkanie z ks. proboszczem i opowiedz o naszej zbiórce, o naszych potrzebach. Jeśli ks. proboszcz wyrazi zgodę – wtedy możemy umówić termin zbiórki pod kościołem. Ks. Marcin chętnie przyjedzie i sam opowie o akcji.

 

2. Oczywiście liczymy także na Twoją pomoc materialną! Jeśli chcesz nam pomóc możesz to zrobić, przekazując darowiznę.

I etap zbiórki zakończyliśmy w 2017 roku. Dzięki dotacji z Funduszu Kościelnego (85%) udało nam się wymienić wszystkie okna.

II etap zbiórki – teraz chcemy wymienić szalunek i dach, aby całkowicie zabezpieczyć zabytkowy kościół przed wilgocią. Otrzymaliśmy dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przed nami zebranie wkładu własnego do remontu dachu.

 

Przypominamy, że darowiznę na cele kultu religijnego można odliczyć od podatku, jednak nie może ona przekroczyć 6% dochodu. Jako dowód przekazanej darowizny zachowaj dowód wpłaty!

 

Z ulgi mogą skorzystać podatnicy rozliczający się na formularzach PIT-28, PIT-36 i PIT-37. Wykazuje się ją w załączniku PIT/O i następnie przenosi do zeznania rocznego. W PIT/O, oprócz wartości darowizny, obowiązkowo należy wskazać także kwotę dokonanego odliczenia oraz dane pozwalające na identyfikację obdarowanego, w szczególności jego nazwę i adres.

Wykazanie ulgi z tytułu danej darowizny w jednym zeznaniu podatkowym (np. PIT-28) powoduje, że podatnik nie może jej powtórnie wykazać (w stosunku do tej samej darowizny) w innym zeznaniu (np. PIT-37).